Akcesoria i części Strida
Liczba produktów: 116
Składane rowery Strida
Rowery Strida to szybko rozwijająca się marka, stworzona przez Brytyjskiego studenta Marka Sandersa. W 1985 roku Mark, wówczas student londyńskiego Royal Collage of Art, postanowił zaprojektować rower pozbawiony wad. Jak to często bywa wynalazki powstają z potrzeby, nie inaczej było w tym przypadku. Młody Mark dojeżdżający na uczelnię nie mógł w sklepach znaleźć odpowiedniego dla siebie składanego roweru miejskiego. Szukał kompaktowego składaka jednak te, które były na rynku projektowane były tak by łatwo można było je przechowywać w piwnicy. Młody student potrzebował jednak czegoś więcej- marzył o rowerze, który towarzyszyłby mu przez cały dzień, który składał by się bardzo szybko, którym podjechał by na przystanek, wskoczyłby do autobusu, prześlizgnął się przez bramki metra i który można by zostawić w szatni na uczelni czy kina. Właśnie według tych założeń zaprojektowany został ten wyjątkowy rower składany.
Rower składany Strida to wyjątkowy design i ergonomia
Dzięki swojemu projektowi Mark obronił pracę dyplomową, a prototyp Stridy pokazano w BBC. Na sukces Stridy należało trochę poczekać gdyż do 2006 rowery praktycznie nie sprzedawane były poza Wielką Brytanią. W roku 2006 właśnie nastąpił przełom, wtedy markę Strida przejęła Tajwańska firma Ming Cycle, która wkrótce dopracowała konstrukcję i wprowadziła nową wersję rowery- Strida 5.
Od tego czasu składane rowery Strida można, spotkać niemalże na całym świecie.
Składane rowery miejskie Strida
Miejska Strida to połączenie nowoczesnych technologii oraz bardzo śmiałego wzornictwa. Składany rower Strida to nie tylko szybki i wygodny środek transportu - to nowy styl życia, nowy sposób przemieszczania się. A najważniejsze w tym wszystkim jest to, że jest to rower, który może towarzyszyć nam przez cały dzień, dzięki czemu docenią go wszyscy, którzy nie lubią ograniczeń.
Dzięki optymalnie kompaktowym wymiarom, można zabrać go ze sobą wszędzie, składa się na zasadzie dziecięcego wózka typu parasolka, a ponowne rozłożenie zajmuje kilka sekund.
UNIKALNE CECHY STRIDY TO:
- doskonała widoczność podczas jazdy, dzięki zupełnie wyprostowanej zdrowej pozycji,
- możliwość wygodnego, lekkiego toczenia po złożeniu,
- prosta konstrukcja napędu na pasek klinowy bez konieczności regulacji,
- szybki i intuicyjny sposób składania, bez konieczności używania narzędzi,
- pozycja złożonego roweru utrzymywana jest za pomocą magnesów,
- czysty, cichy i wytrzymały pasek z kevlaru zamiast tradycyjnego łańcucha,
- brak brudzących części (nie ma konieczności smarowania)
- jednostronne mocowanie kół umożliwia szybką wymianę opony, dętki,
- sztywna konstrukcja a bazie trójkąta,
- mega designerska forma, zupełnie nowa forma,
Rower składany Strida, jakie są jego zalety?
Rower składany to szczególny rodzaj roweru miejskiego. Dzięki sprytnym rozwiązaniom umożliwiającym złożenie go do kompaktowych rozmiarów jest bardzo poręczny i łatwy w transporcie i przechowywaniu. To sprawia, że jest świetnym środkiem transportu dla osób podróżujących lub mieszkających w mieście. I wszędzie tam, gdzie miejsce do przechowywania roweru jest ograniczone. Małe koła i krótka rama składanego roweru Strida pozwalają na podróżowanie z nim autobusem lub pociągiem, bez trudu mieści się w bagażniku samochodu lub szafie. Głównym celem przyświecającym konstruktorom
składanego roweru miejskiego jest ułatwienie komunikacji w mieście. Składany rower Strida możliwość szybkiego przemieszczania się bez konieczności używania samochodu czy komunikacji publicznej. Żeby dostarczyć takich możliwości ważne było zmodyfikowanie konstrukcji kilku kluczowych komponentów w rowerze, takich jak rama, kierownica i siodełko. Ramę składaka zazwyczaj wykonuje się z lekkiego stopu aluminium lub stali. Pozwala to na oszczędność wagi i jednocześnie zapewnia trwałość. Dzięki specjalnym mechanizmom i złączom użytkownik może błyskawicznie złożyć lub rozłożyć rower, co ułatwia transportowanie go w bagażniku samochodu lub w komunikacji miejskiej. Składaki rowerowe są szczególnie popularne w miastach, gdzie ruch uliczny jest intensywny, a miejsce do przechowywania jest ograniczone. Sam proces składania roweru jest bardzo prosty i szybki. Nie wymaga przy tym żadnych narzędzi. Niewiele się to różni od składania parasola.
Na co zwrócić uwagę wybierając rower składany Strida?
Wybierając rower składany, należy wziąć pod uwagę szereg istotnych parametrów. Pozwoli to upewnić się, że spełni on nasze oczekiwania i potrzeby. Przede wszystkim, należy rozważyć rodzaj jazdy, jaką planujemy, oraz środowisko, w którym będziemy go używać. Poza tym istotny jest wybór rozmiaru kół. Ma on ma znaczący wpływ na komfort i osiągi roweru. Większe koła (np. 26 cali) zapewniają lepszą stabilność i prędkość na dłuższych trasach. Mniejsze koła zaś (np. 20 cali) sprawdzają się w zatłoczonych miejskich ulicach. Koniecznie należy sprawdzić także materiał ramy. Ramy popularnych składaków zwykle wykonuje się z aluminium lub stali. Aluminium jest lekkie i trwałe, podczas gdy stal jest bardziej wytrzymała, ale może być cięższa. Wybór zależy od tego, czy naszym priorytetem jest mobilność, czy trwałość. Istnieją także różne systemy samego składania. Może to być składanie wzdłużne (longitudinalne) i poprzeczne (cross-frame). Warto upewnić się, że wybrany model składu jest dla nas wygodny i łatwy w obsłudze. Standardowo trzeba też zwrócić uwagę na jakość hamulców, przerzutek i innych komponentów. Dobrej jakości osprzęt zapewni płynną jazdę i nie będzie wymagać częstych napraw.