Oferujemy hamulce bębnowe SRAM i Sturmey Archer przeznaczone do rowerów miejskich. To klasyczne konstrukcje, które gwarantują lata bezproblemowej pracy w intensywnie użytkowanych rowerach. Ich budowa sprawia, że są praktycznie bezobsługowe. Znajdziesz tutaj również części do ich serwisu, szczęki hamulcowe, sprężyny i cięgna.
Rowerowe hamulce bębnowe SRAM i Sturmey Archer. Klasyczne i działające w każdych warunkach.
Znajdują się tu hamulce bębnowe SRAM i Sturmey Archer. Podobnie jak hamulce rolkowe, charakteryzuje zamknięta budową, jednak w przeciwieństwie do tych drugich posiadają materiał ścierny w postaci okładziny hamulcowej. Zamknięta budowa hamulców bębnowych sprawia, że hamulce te są odporne na warunki atmosferyczne w stopniu zbliżonym do hamulców rolkowych. W ofercie naszego sklepu posiadamy również bardzo dużo części zamiennych do hamulców bębnowych firm SRAM i Sturmey Archer.
Hamulce bębnowe do rowerów holenderskich
Hamulce bębnowe do rowerów stanowią niezawodny system zatrzymywania. Cieszą się one szczególną popularnością w rowerach holenderskich, które często wykorzystuje się do codziennej jazdy w warunkach miejskich. Dobrym przykładem jest hamulec bębnowy Sturmey Archer XL-FD 90mm – przedni. Charakteryzuje się on solidną konstrukcją oraz skutecznym działaniem. To zaś sprawia, że jest popularnym wyborem wśród rowerzystów poszukujących niezawodnego systemu hamowania. Ten typ hamulców jest praktycznie bezobsługowy i może działać całymi latami praktycznie bez serwisu. Wszystkie elementy mechaniczne są zamknięte w puszce i są chronione przed warunkami atmosferycznymi. Dlatego hamulce bębnowe mają taką samą skuteczność w każdych warunkach pogodowych, działają równie dobrze latem i zimą. Podobny jest przedni hamulec bębnowy Sturmey Archer X-FD ALU. Wykonany w całości z aluminium cechuje się lekkością, a jednocześnie wytrzymałością. Logo brytyjskiej firmy stało się symbolem jakości i zaufania wśród miłośników rowerów. Potwierdza to ich długotrwała reputacja na rynku akcesoriów do jednośladów. Docenia się je bowiem za ich trwałość, skuteczność oraz niski poziom konserwacji. To zaś czyni je optymalnym wyborem dla rowerów użytkowanych na co dzień w różnorodnych warunkach miejskich. Dzięki tym cechom spowalniacze brytyjskiej marki są często preferowanym rozwiązaniem w rowerach holenderskich. Szczególnie w tych, które stawiają na wygodę, bezpieczeństwo i niezawodność.
Czy hamulce bębnowe są dobre?
Czy hamulce bębnowe do rowerów miejskich są skuteczne i warto ich używać? Z pewnością te wersje mają sporo zalet. Należy do nich solidna konstrukcja, łatwość regulacji. Istotne są także niskie koszty utrzymania. Wymagają one bowiem minimalnej konserwacji i rzadziej ulegają awariom. Ich ważną cechą jest także skuteczna moc hamowania. Hamulce bębnowe zapewniają bowiem silne i stabilne zatrzymywanie również w trakcie ulewnego deszczu i zimą. Zamknięta konstrukcja chroni ponadto składające się nań elementy przed wodą i brudem. Nie bez znaczenia jest także ich klasyczny wygląd. Świetnie pasują one więc do estetyki rowerów holenderskich i miejskich. Posiadają one jednak także pewne wady. Z pewnością należy do nich większa waga. Jest ona bowiem wyższa w porównaniu do modeli szczękowych lub tarczowych. Nie nadają się ponadto do rowerów górskich lub jazdy w wymagającym terenie. Mogą się bowiem przegrzewać podczas intensywnego hamowania. Lepiej sprawdzają się do jazdy miejskiej oraz rekreacyjnej.
Czy warto wybrać hamulce bębnowe do roweru miejskiego?
Określenie, czy hamulce tarczowe, czy bębnowe są lepsze do roweru miejskiego, zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. A także od rodzaju jazdy i warunków, w jakich będziemy używać jednośladu. Modele tarczowe charakteryzują się większą mocą zatrzymywania. Poza tym umożliwiają precyzyjniejsze dozowanie siły hamowania, co jest szczególnie ważne w trudnych warunkach. Są też mniej podatne na przegrzewanie się podczas intensywnego hamowania oraz lżejsze. Co jest ważne w rowerach sportowych, jednak nie jest tak istotne w rowerach miejskich użytkowanych na co dzień. Hamulce bębnowe za to są tańsze a ich konstrukcja prostsza. Poza tym chroni ona elementy hamulcowe przed czynnikami zewnętrznymi. Ponadto pracują one bardzo cicho i pasują estetyką do rowerów holenderskich. Modele tarczowe są lepszym wyborem dla osób, które wymagają mocnego i precyzyjnego hamowania, jeżdżą w trudnych warunkach lub w terenie. Hamulce bębnowe z kolei są dobrym wyborem dla osób szukających prostego, niedrogiego i cichego rozwiązania hamulcowego do jazdy miejskiej i rekreacyjnej.