Rowery Trekkingowe-Rekreacyjne
Liczba produktów: 73
Rowery Trekkingowe i Rekreacyjne Gazelle, Batavus, Sparta i KOGA
Rowery trekkingowe i rekreacyjne stworzone są by komfortowo poruszać się po mieście jak i poza nim.
Z powodzeniem mogą być wykorzystywane zarówno na krótszych jak i dłuższych dystansach. Wyposażone są przynajmniej w 3 biegi w piaście, jednak najczęściej jest ich 7 lub 8. Następnymi charakterystycznymi elementami wyposażenia jest amortyzowany przedni widelec i sztyca siodełka, regulowany wspornik kierownicy oraz bardzo komfortowe siodełko. Oprócz dużej wygodny rowery wyróżniają się świetnym designem. W wielu modelach linki przerzutek oraz hamulców schowane są w ramie, chwyty dobrane są pod kolor siodełka, a świetnie dobrana kolorystyka sprawia, że rowery wyróżniają się na tle konkurencji.
Rowery trekkingowe Koga i Batavus, maszyny do turystyki długodystansowej
Rowery trekkingowe dają sporo możliwości dzięki bagażnikowi i szybkim oponom, ułatwiają poruszanie się z bagażem po ubitych ścieżkach. Rowery tego typu zdecydowanie polecane są osobom, które planują turystykę rowerową, podczas której dzienne dystanse będą większe niż 30-40 kilometrów dziennie. Rowery trekkingowe Koga i Batabus wyposażone są tylni bagażnik, a nierzadko również i w przedni, na którym można z łatwością zamontować sakwy rowerowe. To sprzęt, który zazwyczaj ma wbudowanych wiele udogodnień i rozwiązań stworzonych z myślą o pokonywaniu długich tras. Ramy cechują się wygodną geometrią pozwalającą spędzić na siodełku długie godziny, konstrukcja jest wzmocniona aby rower obciążony dodatkowym bagażem nie zawiódł z dala od cywilizacji. Oprócz bagażników ramy posiadają otwory na montaż dodatkowych bidonów czy stelaży na sakwy na przednim widelcu. Zastosowane opony cechują się niskimi oporami toczenia, najczęściej mają też wkładkę antyprzebiciową. Koła zaplecione są na wytrzymałych obręczach i z użyciem 36 szprych, a nie 32 jak w "zwykłych" rowerach. Napędy mają szeroki zakres przełożeń, co pozwala na szybką jazdę po odcinkach asfaltowych ale i na dobranie wygodnych biegów na długie podjazdy. Kierownice mają wygodne ergonomiczne wygięcie, tak żeby nie męczyć nadgarstków, a siodełka grubszą wyściółkę, co pozwala dłużej siedzieć podczas nawijania kolejnych kilometrów.
Trekkingowe rowery elektryczne to większe możliwości
Trekkingowe rowery elektryczne to odmiana bardzo szybkich rowerów turystycznych. Wielu osobom wydaje się, że rowery elektryczne mają niewielki zasięg. Tymczasem nic bardziej mylnego! A dobrym tego przykładem jest rower elektryczny Gazelle Ultimate Speed C380 HMB męski oraz damski. To modele wyposażone w jedne z najmocniejszych silników na rynku, oferujące aż trzysta procent wsparcia. Sprawdzają się one nie tylko jako bardzo wygodne i praktyczne rowery miejskie, ale też jako rowery turystyczne. Posiadają niezwykle trwałe karbonowe paski napędowe, szerokie opony, amortyzowany przedni widelec oraz baterię w ramie. Na jednym ładowaniu można nimi przejechać nawet 145 kilometrów. Oczywiście oprócz świetnych parametrów posiadają one również nowoczesny i estetyczny wygląd. Zaś sama ich konstrukcja oraz zastosowane rozwiązania techniczne sprawiają, że jazda nimi jest komfortowa, efektywna i zdrowa. To praktycznie same zalety zamknięte w architekturze technicznej XXI wieku.
Rowery trekkingowe wyposażone w bagażnik, szybkie opony i trwałą ramę
Trekkingowe rowery to maszyna dla osób, które chcą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu i poszukują trwałego roweru, na którym będzie można jeździć na długie wycieczki. Dzięki wygodnej geometrii, szybkim oponom i napędowi o szerokim zakresie przełożeń takie rowery umożliwiają przemierzanie dalszych dystansów w wygodny i bezpieczny sposób. Rowery trekkingowe wyposaża się w mocny bagażnik, który pomaga w montażu sakw i bagażu. Ich konstrukcja, a szczególnie wzmocniona rama w wielu wyprawowych rowerach Koga jest dostosowana do długich tras. Dzięki temu są one wygodne, trwałe i pakowne. Zaś ich amortyzacja pozwala na komfortową jazdę nawet po nierównym terenie. Jest to także ciekawy wybór dla osób, które chcą cieszyć się pięknymi widokami, siedząc na rowerze, który nie wymusza mocno pochylonej pozycji typowej dla rowerów sportowych. Na rowerze turystycznym można z powodzeniem przemierzać długie dystanse, bez obawy o zmęczenie karku czy pleców.
Rowery trekkingowe na pasek napędowy
Rowery trekkingowe w ofercie naszego serwisu to wybór nowoczesnych rowerów, które łączą w sobie praktyczność i wygodę. To świetne rozwiązanie dla osób, które szukają uniwersalnego roweru na dojazdy do pracy w dobrej cenie. Tym osobom sklep rowerystylowe.pl proponuje między innymi rower Batavus Mambo lub Gazelle Orange C7+. A także rower KOGA F3 2.0 lub Cortina Mozzo N8. To nie tylko piękne rowery trekkingowe, ale także wiele nowinek technicznych oraz przydatne akcesoria. Posiadają one lekkie ramy wykonane z aluminium, wygodną geometrię pozwalającą na jazdę w zrelaksowanej pozycji. Na wyposażeniu standardowym tych rowerów są bagażniki, błotniki i oświetlenie. Dlatego można ich używać również w gorszą pogodę i po zmroku. Wiele oferowanych modeli, na przykład rowery Koga, to świetne rowery wyprawowe, oferujące wiele przemyślanych rozwiązań. Mają one dodatkowe otwory montażowe na ramie i przednim widelcu, pozwalające na montaż dodatkowych bagażników i stelaży. Rama jest wzmocniona, tak żeby znieść większe obciążenia. Rowery wyprawowe mają opony z antyprzebiciową wkładką i koła zaplecione na mocnych obręczach. Oferujemy także rowery trekkingowe z paskiem zamiast łańcucha Dlaczego warto rower trekkingowy z napędem na pasek? Ponieważ rower na pasek to idealny rower miejski, w połączeniu z piastą wielobiegową jest praktycznie bezobsługowy. Pasek nie brudzi ani nie wymaga konserwacji. Biegi są schowane w puszce piasty, nie działa na nie wodą ani sól. Taki napęd wytrzymuje kilkukrotnie większe przebiegi niż tradycyjny łańcuch i kaseta. Rowery trekkingowe na pasek nadają się one zarówno do jazdy miejskiej, jak i bardziej ambitnych wyzwań, takich jak dłuższe wycieczki. Ten typ roweru trekkingowego poradzi sobie bowiem zarówno z szutrowymi drogami, leśnymi ścieżkami, jak i asfaltem. Dzięki szerszym oponom i amortyzacji jest on także bardziej wygodny.
Czym się wyróżnia rower trekkingowy?
Rower trekkingowy to jedna z najbardziej uniwersalnych konstrukcji rowerowych. Jest to pojazd, który łączy w sobie cechy roweru miejskiego i szosowego. Posiada jednak prostą kierownicę, która jest dużo wygodniejsza od szosowego baranka. Wyposażony jest w szersze opony, na których można bezpiecznie pokonywać krawężniki. Również geometria ramy jest przyjaźniejsza, pozwala na bardziej wyprostowaną pozycję, przez co nie męczy pleców i karku podczas jazdy. Dzięki temu rower trekkingowy jest dobrym wyborem dla osób, które chcą poruszać się zarówno po asfalcie, jak i po bezdrożach. Charakteryzuje się on także sztywną ramą, która jest wytrzymała i odporna na uszkodzenia, co zwiększa jego trwałość. Rower trekkingowy zazwyczaj posiada także amortyzację, która chroni przed wstrząsami i drganiami podczas jazdy po nierównych nawierzchniach. Ten typ roweru posiada też szeroki zakres przełożeń, który pozwala na dopasowanie siła z jaką musimy pedałować do zmieniającej się trasy. W praktyce oznacza, to że mamy szybkie przełożenia na asfalt i łagodne na podjazdy.. A to pozwala na łatwiejsze pokonywanie wzniesień i dostosowywanie się do różnych warunków terenowych. Nowoczesny rower trekkingowy posiada również hamulce tarczowe, które zapewniają skuteczne zatrzymywanie w trudnych warunkach pogodowych.
Jaki rower trekkingowy wybrać?
Wybór odpowiedniego roweru trekkingowego może być trudny, ponieważ na rynku znaleźć można wiele różnych modeli. Trzeba zatem wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, należy określić cel, do którego będziemy wykorzystywać nasz rower. Jeśli planujemy korzystać z niego do codziennej jazdy po mieście, lepiej wybrać lżejszy model z szybkimi oponami przeznaczonymi do jazdy po asfalcie. Wiele rowerów przeznaczonych do jazdy po mieście ma napęd oparty o pasek i piastę wielobiegową. To znakomite, praktyczne, trwałe i właściwie bezobsługowe rozwiązanie. Polecamy uwadze także rower trekkingowy z opadającą silnie górną rurą, która ułatwia wsiadanie i zsiadanie, co przydaje się w ruchu miejskim. Natomiast jeśli planujesz dłuższe wycieczki poza miasto lub wyprawy turystyczne, warto zwrócić uwagę na rower wyposażony w bagażnik, szersze opony i amortyzator. Rowery przeznaczone do turystyki często mają mocniejsze koła, zaplecione na 36 szprychach i przedni bagażnik. Co pozwala na zabranie większej ilości sakw z wyposażeniem na kilkudniową wyprawę. Nie bez znaczenia jest także jakość hamulców. Optymalnym wyborem do roweru turystycznego są hamulce tarczowe. Sprawdzają się one zarówno w suchych, jak i mokrych warunkach pogodowych. W przypadku rowerów trekkingowych ważne są także biegi. Im większy zakres przełożeń, tym łatwiej poruszać się w zróżnicowanym terenie.