Rowery holenderskie i rowery miejskie na każdą okazję - Rowery Stylowe
Rowery holenderskie wyróżniają się mocno spośród innych rowerów miejskich, swoim stylem i charakterem. Z holenderskich marek rowerowych liczących się w produkcji rowerów wyróżniamy producentów Batavus i Gazelle jak również markę Sparta, która w tej chwili jest potentatem na rynku europejskim w produkcji rowerów elektrycznych. Wiele osób twierdzi, że to tylko chwilowa moda, jednak czy mógłby to być jedyny powód dla którego coraz częściej wybieramy rower z kraju spod znaku tulipana? Oczywiście powodów jest więcej, rowery holenderskie są niezwykle wygodne, mają świetnie wyprofilowaną ramę, która umożliwia jazdę z wyprostowaną sylwetką. W dodatku te wygodne rowery miejskie są świetnie wyposażone, posiadają mocne bagażniki, pełną osłonę łańcucha, biegi w piaście, dynamo w piaście, wygodne i szerokie siodełko... Każdy kto przejedzie się wygodnym Batavusem czy Gazelle pewnie znajdzie jeszcze coś więcej. Jeśli i dla Ciebie rower to nie tylko sport ale po prostu środek transportu w zatłoczonym mieście na pewno się nie zawiedziesz.
Rowery holenderskie, miejskie i elektryczne
Wygodne rowery holenderskie możemy podzielić na kilka kategorii. Najbardziej popularnymi modelami rowerów będą rowery miejskie o klasycznym lub nowoczesnym wyglądzie, wyposażone od 3 do 7 biegów w piaście takie modele znajdziecie w kategorii Rowery Miejskie-Stylowe. Kolejną kategorią nowoczesnych rowerów holenderskich będą rowery Allround czyli rowery rekreacyjne - bardzo komfortowe z pełną amortyzacją 7-8 biegami w piaście i pełną gamą wyposażenia - znajdziecie je w kategorii Rowery Miejskie-Rekreacyjne.
Rowery holenderskie i miejskie, czyli wygoda i modny, ekologiczny trend
Rowery holenderskie i miejskie to wygodny sposób na przemieszczanie się po mieście, oferujemy rowery damskie i męskie z ramą o przyjaznej geometrii pozwalającej na jazdę bez bólu kręgosłupa. W tej kategorii znajdziesz między innymi rowery holenderskich marek Batavus, Gazelle czy Koga. Oferują one liczne udogodnienia, takie jak osłony łańcucha, szybkie opony odporne na przebicie czy bagażniki pozwalające na montaż koszyka na zakupy. Nie mogło zabraknąć miejskich rowerów elektrycznych, w tym rowerów z napędem na pasku. Jesteśmy pewni, że znajdziesz tutaj wygodny model dla siebie. Tym bardziej że każdy z nich to znana i słynąca z dobrej klasy produktów marka. Koga słynie z rowerów turystycznych i wyprawowych, Sparta specjalizuje się w produkcji rowerów miejskich. Oferujemy rowery holenderskie sprawdzonych marek, takich jak Batavus, Cortina oraz Gazelle. Rowery miejskie z naszej oferty łączą w sobie wygodę i wysoką jazdę. To prawdziwy środek transportu przyszłości. Zastosowane w nich rozwiązania sprawiają, że stanowią one świetną alternatywę dla samochodu lub autobusu w dużym mieście. Wyposażone są w oświetlenie, które pozwala na jazdę po zmroku, co przekłada się na nasze bezpieczeństwo. Mają też dobrze chroniące przed chlapaniem błotniki. Dlatego można na nich jechać do pracy również w trakcie deszczu. Z kolei osoby, które chcą spróbować jazdy na rowerze ze wspomaganiem elektrycznym, proponujemy elektryczne rowery miejskie.
Holenderskie rowery elektryczne, dobra opcja dla wygodnych
Holenderskie rowery elektryczne to dobra propozycja dla tych, którzy mają do pokonania dłuższe trasy lub muszą jechać do pracy pod górkę. Wybierane są często przez osoby, które nie chcą się spocić (na przykład w drodze do pracy) lub nie mają możliwości przebrania się po dojechaniu na miejsce. Czy to rower elektryczny Batavus Quip Extra Cargo Bosh, czy Sparta Rule Energy lub Koga Evia Pro Automatic – każdy z nich to prawdziwy technologiczny cud. Podobnie jak warianty takich producentów jak Dahon lub Gazelle. Z nimi codzienna podróż do centrum zmieni się w pełną rozkoszy przejażdżkę bez długiego stania w korkach. To nie tylko nowoczesny i ekologiczny trend, ale także nowy styl życia. Nie zawiodą się również miłośnicy długodystansowej turystyki. Rowery elektryczne również tutaj mają dużo do zaoferowania. Bardzo duże baterie pozwalają na pokonywanie wielkich dystansów dziennych.
Elektryczne rowery trekkingowe i wyprawowe Koga
Przykładem takiej maszyny jest rower elektryczny Koga E-Worldtraveller 750Wh. To profesjonalny rower wyprawowy o ładowności do 180 kg, z inteligentnym systemem mocy oraz ergonomicznymi pedałami. Wzmacniana rama, rozbudowane bagażniki i stelaże na sakwy, dodatkowe otwory montażowe na bidony i bagaż. Bardzo mocne koła zaplecione na 36 szprychach i osie przelotowe zapewniające sztywność. Opony o niskich oporach toczenia z wkładkami antyprzebiciowymi. Geometria sprzyjająca długim godzinom w siodełku. To cechy wyróżniające ten model.
Jakie są zalety rowerów elektrycznych?
Rosnąca popularność rowerów elektrycznych nie bierze się znikąd. Przede wszystkim stanowią one rozwiązanie problemu efektywnego osobistego transportu w mocno zatłoczonych miejscach. Pamiętać jednak należy, że wspomagają one rowerzystę, a nie zastępują. Nadal należy pedałować, można jednak wpływać na ilość siły wkładanej w poruszanie się. Rowery elektryczne to dobry sposób na pokonywanie trudniejszych tras, obfitujących w podjazdy czy wiatry przeciwne. Silnik elektryczny wspomaga nas do osiągnięcia prędkości 25km/h. Dlatego elektryczny rower miejski zasilany przez baterię pozwala zaoszczędzić sporo sił albo przejechać dużo większy dystans. Nie bez znaczenia jest także szybkość przemieszczania się. Elektryk pozwala poruszać się z większą średnią prędkością. Nie ma potrzeby obawiać się o zasięg ebika, dzięki zastosowaniu akumulatorów litowo-jonowych o dużej pojemności większość pozwala na przejechanie co najmniej kilkudziesięciu kilometrów ze wspomaganiem. Rower elektryczny jest zdecydowanie tańszy i bardziej oszczędny niż samochód. Jest również korzystniejszy dla zdrowia. Po prostu wsiadasz i jedziesz.
Jak szybko można jeździć miejskim rowerem elektrycznym?
Prędkość, jaką można osiągnąć na miejskim rowerze elektrycznym, zależy od wielu czynników. Te najistotniejsze to specyfikacja danego modelu, przepisy obowiązujące w danym regionie i własne umiejętności jazdy. Ogólnie rzecz biorąc, większość tych pojazdów ma ograniczoną prędkość maksymalną do jakiej działa wspomaganie elektryczne. Dodatkowo prędkość z jaką można poruszać się na rowerze po ścieżkach rowerowych również podlega regulacjom. Zazwyczaj dopuszczalna prędkość mieści się w zakresie od 25 do 45 km/h (od 15 do 28 mph). Mogą jednak istnieć różnice między różnymi krajami. W wielu miejscach prędkość maksymalną jednośladów ogranicza się, aby zapewnić bezpieczeństwo na drogach i ścieżkach rowerowych. Przepisy te mają na celu zminimalizowanie ryzyka wypadków oraz zabezpieczenie użytkowników i innych uczestników ruchu drogowego. Producenci rowerów elektrycznych, również muszą się do tego dostosować, dlatego niektóre modele mają ograniczoną moc silnika i prędkość maksymalną. Tak, aby przepisy mogły traktować je jak jednoślady. Jednak warto pamiętać, że niektóre rowery, zwłaszcza te o większej mocy, mogą osiągać wyższe prędkości, niż wynika to z przepisów. Zawsze jednak należy zachować ostrożność i dostosować prędkość do warunków na drodze oraz innych uczestników ruchu. Warto także sprawdzić przepisy obowiązujące w swoim regionie i zrozumieć, jakie ograniczenia prędkości obowiązują dla e-rowerów, aby jeździć w sposób legalny i bezpieczny.
Czy elektrycznym rowerem holenderskim można jechać bez pedałowania?
Elektryczny rower holenderski różni się od tradycyjnego jednośladu tym, że jest wyposażony w silnik elektryczny, który wspomaga pedałowanie. Większość modeli jednak nie umożliwia jazdy na samym silniku. Działają one na zasadzie pedałowania w połączeniu ze wspomaganiem elektrycznym. Oznacza to, że aby uruchomić silnik i poruszać się, konieczne jest ciągłe pedałowanie. Silnik zaś dostarcza dodatkową siłę, co sprawia, że jazda jest mniej męcząca, zwłaszcza podczas pokonywania wzniesień lub utrzymywania stałej prędkości. Dlatego to rozwiązanie szybko popularyzuje się wśród użytkowników rowerów miejskich, traktowanych jako wygodny środek transportu. Oferowane w sprzedaży modele są dostosowane do obowiązujących w UE przepisów, które uniemożliwiają jazdę wyłącznie na silniku elektrycznym oraz ograniczają prędkość do jakiej działa wspomaganie elektryczne w rowerze do 25 km/h. Jest to zabezpieczenie wprowadzone w celu zapewnienia bezpieczeństwa i zgodności z przepisami drogowymi w wielu krajach. Pozwala to również uniknąć przypadków nadmiernego przyspieszenia lub utraty kontroli nad pojazdem, co może być niebezpieczne.