Oferujemy wsporniki kierownicy, znane też jako mostki. Znajdziesz tutaj zarówno tradycyjne wsuwane wsporniki, spotykane w klasyczny rowerach miejskich i szosowych jak i popularne mostki w standardzie a-head 1 i 1/8 cala. Dostarczamy mostki o różnych długościach i kontach wzniosu, co pozwala na modyfikację pozycji zajmowanej za kierownicą i łatwe zwiększenie komfortu jazdy na rowerze.
Wygodne wsporniki kierownicy
W tej kategorii znajdziecie wsporniki kierownicy, tzw. mostki. W ofercie posiadamy klasyczne wsporniki stalowe- 1" i 1 1/8", aluminiowe, oraz regulowane (z pomocą narzędzi jak i bez użycia narzędzi). Dzięki wspornikom kierownicy regulowanym bez użycia narzędzi możemy bardzo łatwo i szybko zmienić pozycję, nawet podczas przejażdżki rowerowej. W ofercie naszego sklepu znajdziecie również duży wybór akcesoriów związanych ze wspornikami kierownicy, takich jak: zatrzaski, zaślepki, śruby oraz kamienie rozporowe.
Wsporniki kierownicy do roweru miejskiego
Wsporniki kierownicy, nazywane też mostkami, to elementy roweru, które łączą kierownicę z widelcem (lub ramą w przypadku niektórych konstrukcji). Pełnią one ważną rolę w zapewnieniu odpowiedniej pozycji kierownicy oraz komfortu jazdy. W rowerach miejskich często są one krótsze niż w wersjach szosowych czy górskich. Sprzyja to bowiem bardziej wyprostowanej pozycji siedzącej. Dobrym przykładem jest tutaj chromowany wspornik kierownicy Humpert Classic 25 cm. To klasyczny mostek o popularnej średnicy montażowej 22,2 mm. Bardziej uniwersalną opcją jest za to regulowany wspornik kierownicy Batavus Ergomatic. To z kolei typ dający możliwość regulowania wysokości. Co ważne, można to zrobić bez potrzeby używania narzędzi. W prosty sposób, bez użycia siły, podnosi się po prostu dźwignię zabezpieczającą do góry i już możemy zmienić pozycję jazdy. Dzięki temu praktycznie w każdej chwili możemy zmienić położenie kierownicy w każdym miejscu i czasie jazdy. Pozwala to dostosować jednoślad do warunków terenowych oraz naszych prywatnych preferencji.
Wsporniki kierownicy do rowerów miejskich, rodzaje
Wsporniki kierownicy do rowerów miejskich dzielą się na kilka ważniejszych kategorii. Każda z nich ma swoje charakterystyczne cechy i zastosowania. Najczęściej spotykanym rodzajem jest model stały. Ja sama nazwa wskazuje, montuje się go na stałe i nie posiada on żadnego mechanizmu regulacji. Jest ponadto prosty w konstrukcji i stosunkowo łatwy w obsłudze. Istotnym parametrem jest jego długość, którą dobiera się indywidualnie. Drugi pod względem popularności jest wspornik kierownicy regulowany, pozwalający na regulację kąta nachylenia. Dzięki czemu zyskuje się wpływ na wysokość kierownicy roweru i w pewnym zakresie jej odległość od klatki piersiowej. Co pozwala dostosować pozycję rowerzysty do preferowanej, od wyprostowanej i zrelaksowanej po bardziej pochyloną.
Jak dobrać mostek kierownicy w rowerze miejskim?
Odpowiedni mostek kierownicy do roweru miejskiego jest kluczem do zapewnienia komfortu jazdy oraz ergonomicznej pozycji rowerzysty. Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas dokonywania jego wyboru. Po pierwsze, należy rozważyć długość samego wspornika. Krótszy model może sprzyjać bardziej wyprostowanej pozycji siedzącej. A tę preferuje się często w rowerach miejskich, zwłaszcza do codziennego użytku w ruchu miejskim. Dłuższy model może natomiast przynosić bardziej aerodynamiczną pozycję, co może być korzystne dla osób zainteresowanych szybszą jazdą na dłuższych trasach. Kolejnym istotnym czynnikiem jest kąt nachylenia mostka kierownicy do roweru miejskiego. Regulowany kąt pozwala dostosować pozycję do indywidualnych preferencji rowerzysty oraz do zapewnienia optymalnej ergonomii podczas jazdy. Osoby preferujące bardziej wyprostowaną pozycję mogą wybrać wspornik z większym kątem nachylenia. Z kolei ci, którzy wolą bardziej pochyloną pozycję, mogą wybrać mniejszy kąt nachylenia. Dodatkowo ważne jest także dopasowanie średnicy wspornika do średnicy kierownicy oraz rury sterowej widelca roweru. Mostek musi być kompatybilny z pozostałymi elementami układu kierowniczego, aby zapewnić bezpieczne i stabilne połączenie.